Před několika lety USA zavedly sérii sankcí vůči Huawei, aby jim zablokovaly přístup k čipům pro jejich výrobní potřeby. Tyto sankce přišly v době, kdy čínský technologický gigant vyvíjel své čipy. Nové zprávy nyní poukazují na to, že USA plánují uvalit nové kolo sankcí na tuto technologickou společnost poté, co dosáhla svých největších milníků uvedení na trh za několik let.

Uvedení řady Mate 60 prokázalo, že i přes tyto sankce dokázal Huawei stále růst a vyvíjet své čipy. Zařízení v této řadě využívají interní procesor Huawei, což znamená, že technologická společnost nějakým způsobem překonala předchozí sankce. Po tomto startu odhalily rozbití zařízení jeho vnitřní části a také čip zobrazující jeho součásti.

Některé komponenty v tomto novém čipu jsou od výrobců čipů, se kterými americké sankce brání Huawei ve spolupráci. Bez ohledu na toto omezení, Huawei se nějakým způsobem podařilo získat tyto komponenty pro použití na jejich nových zařízeních řady Mate. Z tohoto důvodu vláda USA plánuje nové sankce a omezení, jejichž cílem je zabránit dalšímu růstu Huawei.

Nové americké sankce vůči Huawei ovlivní čipy AI a zpřísní vývoz čipů do Číny

Americká vláda nyní plánuje uvalit nové sankce na Huawei po nejnovějším spuštění společnosti. Po uvedení bylo jasné, že čínský technologický gigant měl přístup k určitým součástem čipu. Některé z těchto komponent, jako je RAM, jsou od společností jako SK Hynix.

Nedávné zprávy poukazují na to, že americká vláda nyní pracuje nejen na zavedení nových sankcí. K již existujícím sankcím, které se týkají společností jako Huawei a ZTE, plánují přidat další blokády exportu čipů. Tím by dále omezili čínské společnosti v přístupu k čipům nezbytným pro jejich výrobní proces.

Oblastí, na kterou se tyto nové sankce snaží zasáhnout, je průmysl čipů AI, který v současnosti bouří. S nárůstem technologie AI a diverzifikací jejích případů použití je odvětví čipů AI robustní. Čínským společnostem se líbí Huawei budou potřebovat přístup k těmto čipům, aby mohli vyvinout vlastní technologie umělé inteligence.

Uvalením sankcí na vývoz čipů AI do Číny by vláda USA mohla mít plány na omezení růstu AI v těchto regionech. Stejně jako v případě sankcí společnosti Huawei, americká vláda tvrdí, že tyto nové sankce mají chránit národní bezpečnost. Mohou však existovat určité plány na povolení vývozu spotřební elektroniky do Číny.

Aby se tyto vývozy uskutečnily, USA si vyžádají oznámení od vyvážející společnosti. To jim pomůže ujistit se, zda vývoz nebude představovat hrozbu pro národní bezpečnost. Netizens budou zvědaví, jak tyto nové sankce ovlivní Huawei a zda stále odrazí jeho růst.







Zdroj: androidheadlines.com

By Marek